MATKARAJAD

Aegviidu on mitmete oluliste matkateede sõlmpunktiks ning pakub loodus-ja liikumissõpradele lugematuid võimalusi erinevateks tegevusteks. Regulaarselt korrastatud keskustevahelised terviserajad ning RMK matkarajad liidavad Aegviidu Tervisedepoo, ­RMK Aegviidu Looduskeskuse, Kõrvemaa Matka-­ ja Suusakeskuse, Nelijärve Puhkekeskuse, Jäneda mõisa ning Valgehobusemäe Suusa­- ja Puhkekeskuse ühtseks tervikuks metsaradade võrgustikuks. Talviti hooldatakse keskustevahelisi terviseradu rajamasinaga, mis loob võimaluse 65 km suurringi läbimiseks ka suuskadel terve talvehooaja vältel.

Aegviidu Tervisedepoos pakutakse matkajatele võimalust kasutada riietus- ning pesuruume, kappe asjade hoiustamiseks ning matkavarustuse renti. Nädalavahetuseti on avatud ka matkasaun kella 13-16 vahemikus.

Suvehooajal matkarajad ning talvehooajal suusarajad algusega otse Aegviidu rongijaamast:

1,5 km Sõõriksoo loodusrada algusega RMK Aegviidu looduskeskusest.

Aegviidut läbivad matkateed:

Aegviidu lähistel olevad matkarajad:

Lisaks eelmainitud radadele on külalistele kasutamiseks piirkonna terviserajad Kehras, Valgehobusemäel ja Arukülas. Ilmselt piirkonna kõige tuntum terviserada on Aegviidust algav 10 km pikkune Presidendirada, kus korraldatakse iga aasta veebruaris ka Presidendimatk.

Kergliiklusteed viivad Aegviidust Kõrvemaale ja Jänedale ning Kehrast Kaunissaarde ja Põrgupõhjale.

Telkimisalad piirkonnas:

Ja kui soovid veelgi meeldejäävamat elamust, siis vali välja üks mõnus lõkkekoht, kus endale üks mõnus õhtusöök valmistada. Osta kaasa vajalik toiduvaru, pane need piknikukorvi või seljakotti ja tee endale üks mõnus õhtupoolik metsas lõkke ääres. RMK on selle eest hoolitsenud, et lõkke tegemiseks vajalikud puud oleksid kohapeal juba olemas. Ümbruskonnas on mitmeid sobivaid lõkkekohti nagu näiteks Noku-, Krani-, Kalajärve-, Paunküla-, Mägede ja Kalmeoja lõkkekohad.