MATKAD

Kutsume Teid rongiga matkapealinna Aegviitu! Vastrenoveeritud Aegviidu Tervisedepoo asub Aegviidu rongijaamas ning on mugavaks algus- ja lõpp-punktiks ühele mõnusale matkapäevale. Meiepoolt pakutavate matkade valikust on võimalik iga retk kohandada sobilikuks vastavalt grupi soovidele. Küsi personaalset pakkumist info@aegviidu.eu / +372 54660678

Matkapäeva näidisgraafik:

10.04-10.54 Aegviidu rong väljumisega Balti jaamast.

Riietevahetus, saunalinade ja üleliigse jätmine hoiukappidesse, matkale!

11-13.00 jalgsi/ratta/tõukeratta/räätsamatk

13.30-14.30 kuum saun Tervisedepoos

14:22 rong Aegviidust Tallinna suunal.

Aegviidust väljuvad rongid Tallinna suunal ka kell 13:19, 14:06, 14:22, 15:46, 15:55, 17:02, 18:10, 18:52, 19:12, 19:57, 21:44, 22:15.

Täpsem rongigraafik on leitav Elroni kodulehel.

1. UUS! LASTE MÜRGELDAMISROHKE SÜNNIPÄEV METSAS

Seikleme metsaradadel ning läbi lustliku mürgeldamisrohke metsamatka õpivad lapsed enda füüsist kasutama. Samal ajal täiesti märkamatult ammutavad nad uusi teadmisi loodusest. Lastematkad toimuvad koostöös Piltsbergi tiimiga. Täpsema matkamarsruudi ja kestvuse saab eraldi kokku leppida vastavalt grupi soovidele ning laste vanusele. Laste metsamatkade kestvus on orienteeruvalt 1-2 tundi.

Hind vastavalt grupi suurusele. Paketis sisaldub:

  • matka planeerimine vastavalt kliendi soovidele,
  • 1-2h pikkune põnev metsamatk Aegviidus,
  • käsitööline tegevus Tervisedepoo ruumides peale matka, nt sünnipäevakaartide meisterdamine, loodusest leitud okste, käbide jms kombineerimine joonistustele.
  • soovi korral saame lisada paketti sauna kasutuse Tervisedepoo ruumides

2. UUS! E-FATBIKE METSAMATK

E-fatbike matk sobib suurepäraselt gruppidele. Elektriline jalgratas lubab tänu abistavale mootorile ette võtta pikemaid ja põnevamaid sõite ning võimaldab ühtlustada suuremat seltskonda, et kõigil oleks vägev seiklus.

Matka kestus: 2-3h (25-35km). Matkapaketis sisaldub: ettevalmistatud rada, kogenud matkajuht, elektrilise fatbike’i rent, kiiver, kindad, prillid, jook, šokolaad/batoon. Matkajärgselt ootab matkalisi kuum saun Aegviidu Tervisedepoos.

Hind: alates 139€ / osaleja

3. LATERNAMATK PÕLISLOODUSES

Matkale lisab põnevust õhtuhämarus ning laternate valgus. Iga krõps ja valgusvarjud viivad meie tähelepanu looduse kuulatamisele. Kõrvemaa loodust iseloomustavad vanemad metsad, jää-ajast tekkinud seljandikud ja põnevad pinnavormid. Muinasjutulisust lisavad puudel rippuvad habesamblikud. Seda kõike suundumegi avastama. Matkajärgselt ootab matkalisi kuum saun Aegviidu Tervisedepoos.

Hind 5-le on 225€, iga lisanduv osaleja 25€.

Laternamatk sobib hästi sünnipäevade tähistamiseks, kolleegidega seminari lõpetamiseks või sõpruskonnaga väljasõiduks.

4. RÄÄTSAMATK

Talvisel hooajal on põnev minna räätsadega metsa, rappa, laugastele või üle järvede. Avasturetk on emotsioone täis kulgemine. Võrratud vaated puutumatule maastikule. Matkadistants sõltub liikumise kiirusest ja ajast, orienteeruvalt 2 -3 tundi vastavalt soovidele. Hea enesetunne, mõõdukas füüsiline koormus ja palju positiivseid emotsioone on garanteeritud. Matkajärgselt ootab matkalisi kuum saun Aegviidu Tervisedepoos.

Hind 5 osalejale 300€, iga lisanduv osaleja 40€.

5. KÕNNIKOOSOLEKUD LOODUSES

Kõnnikoosolek on uus viis pidada koosolekut tehes seda kõige tervislikumal moel – liikudes. Kõrvemaa piirkond on ideaalne erinevate pikkustega koosolekuteks. Retkejuhi roll on siinkohal olla teejuht, valides õige matkatempo, distants ja marsruut, mis motiveerib seltskonda kõige enam loovusele ja avatud suhtlemisele. Öeldakse, et raskused ühendavad inimesi. Siinkohal võib olla raskus ka meeldiv, näiteks mõne põneva ja keerulisema rajalõigu läbimine, kus on oluline grupi koostöö.

Kõnnikoosoleku edukuse eelduseks on sportlikum tempo ja vähemalt 3 – 4 tunnine kestvus. Kogemuste põhjal hakkavad ägedad ja loovad mõtted esile tulema alates 2-tunnisest liikumisest ning kui on läbitud vähemalt 8 kilomeetrit.

Peale kõnnikoosoleku pidamist ootab Aegviidu Tervisedepoos kuum saun, mis sobib hästi päeva kokkuvõtteks ja järelduste tegemiseks.

Hind 5-le 195€, iga lisanduv osaleja 25€.

6. JALGSIMATK LOODUSES

Täpsema matkamarsruudi ja kestvuse saab eraldi kokku leppida vastavalt grupi soovidele. Teemamatkade kestvus on orienteeruvalt 2,5-3 tundi. Matkajärgselt ootab matkalisi kuum saun Aegviidu Tervisedepoos.

Teemamatkade valikus on:

  • loodusvaatlus (piirkonnale omane loodusmaastik, metsloomad ja looduses toimuv, linnnumatka soovituslik algusaeg on varahommikul), 
  • sportlik liikumine (matka eesmärk on saada füüsiline koormus), 
  • korilusmatk (söödav metsas, seenejaht)
  • fotomatk (eesmärk on jäädvustada ilusaid pilte looduses ja päikesevalguses)
  • seikluslik matk (matkamine mööda radu ja olematuid radu, ületame oose ja märgalasid)

Hind 5-le 195€, iga lisanduv osaleja 25€.

7. AEGVIIDU AJALUGU TUTVUSTAV MATK

Matka algus- ja lõpp-punkt on Aegviidu Tervisedepoos, kus külastajatele on uudistamiseks avatud näitus AEGVIIDU JA LÄHIÜMBRUSE JÄRVED.

Aegviidu on põneva ajalooga piirkond, mis on tuntuks saanud metsamajandamisest alates kuni turba tootmise ja limonaadi valmistamiseni välja. Aegviidu ajalugu tutvustab meile Jaamahärra isiklikult. Tutvume matkapealinna ajalooliste ja olulisemate hoonetega ja saame teada, mis otstarbel neid kasutatakse täna.

Tänaseks on Aegviidu tuntud kui mitmekülgsete võimalustega turismikeskus, mille peamine võlu seisneb vaikuses ja kaunis looduses. Aegviidu ümbruses on looklevad tervise- ja suusarajad, säilinud metsad ja maastikukaitsealad.

Ka raudtee ja rongid on tänase piirkonna kujunemisel jätnud olulise jälje, tänu millele oleme saanud endale uhke raudteekompleksi koos väärika depoohoonega.

Hind alates 195€ sisaldades saunaruumide kasutust Aegviidu Tervisedepoos.

Talvisteks matkadeks palume endaga kaasa pakkida vajaliku varustuse:
– seljakott teetermose ja snäkiga
– kihiline riietus vastavalt ilmastikule ning tugevama tallamustriga jalanõud
– vahetussokid
– saunariided, rätikud

Lisavõimalused:

Toitlustus – soovitame kohe kõrval asuvat hubast Piibe kohvikut! Samas võid ette võtta ka pikema seikluse ja kõht täis süüa mõnes meie piirkonna toredas söögikohas.

Talvematkasid on võimalik tellida omale sobival ajal kogu talveperioodi vältel. Kõik on võimalik kohandada vastavalt matkaliste soovidele – sõpruskonna väljasõiduks, sünnipäevade tähistamiseks, kolleegidega aktiivkoosolekuks või jõulupeoks. Suuremateks üritusteks pakume ka kogu depoohoone renti koos saunadega.

Metsatäis elamusi ootab avastamist!