Me kõik teame, et parim puhkus on looduses. Usume, et Aegviidu piirkond koos Kõrvemaaga pakub parimaid võimalusi mitmekülgseks puhkuseks oma 65 kilomeetri pikkuse tervise- ja loodusradade võrgustikuga.

Iga loodusretk algab õige varustuse valimisest. Kõigepealt tuleb valida sobivad riided ja jalanõud, vastavalt sellele, kui pikaks ja aktiivseks metsamatkaks valmistutakse. Võta kaasa seljakott koos söögi ja joogiga ning kutsu kaasa sõbrad.

Aegviidu lähistele jäävad mitmed loodusrajad, mis sobivad nii algajatele matkajatele, kui ka suurema kogemusega metshuntidele.

Lisaks RMK matkateedele on külalistele kasutamiseks piirkonna terviserajad Kehras, Valgehobusemäel ja Arukülas. Ilmselt piirkonna kõige tuntum terviserada on Aegviidust algav 10 km pikkune Presidendirada, kus korraldatakse iga aasta veebruaris ka Presidendimatk.

Kergliiklusteed viivad Kehrast Kaunissaarde ja Põrgupõhjale ning Aegviidust Kõrvemaale ja Jänedale.

Ja kui soovid veelgi meeldejäävamat elamust, siis vali välja üks mõnus lõkkekoht, kus endale üks mõnus õhtusöök valmistada. Osta kaasa vajalik toiduvaru, pane need piknikukorvi või seljakotti ja tee endale üks mõnus õhtupoolik metsas lõkke ääres. RMK on selle eest hoolitsenud, et lõkke tegemiseks vajalikud puud oleksid kohapeal juba olemas. Ümbruskonnas on mitmeid sobivaid lõkkekohti nagu näiteks Noku-, Krani-, Kalajärve-, Paunküla-, Mägede ja Kalmeoja lõkkekohad.

Sõitke seenele! Meie piirkond on seenerikas ja korviga metsa minnes, tulete sealt suure seenekuhjaga tagasi.

Super mõnus ja ilus loodusrada. Vahelduv maastik ja kaks vaatetorni, kui põigata ka Kõnnu-Suursoosse.